Czy będą zwiększone obostrzenia przed świetami? Rzecznik rządu komentuje!

W rozmowie  z PolsatNews rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał informację na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi obostrzeń. Jak dodaje, na tę chwilę nie jest planowane jakiekolwiek zwiększenie restrykcji.

Fot. Shutterstock

Gościem w programie „Graffiti” na antenie Polsat News był dziś rano rzecznik rządu, Piotr Mueller. Rzecznik przekazał między innymi informację, że dziś odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczące szczepień.

Został również zapytany o ewentualne plany zwiększenia  obostrzeń przed świetami Bożego Narodzenia.

„W tej chwili na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed Świętami Bożego Narodzenia. Ten scenariusz, który został przedstawiony już jakiś czas temu, jest realizowany. Do świąt włącznie ze świętami obostrzenia aktualne będą obowiązywały. Chyba że z jakiegoś powodu sytuacja się pogorszy i będzie trzeba podjąć inną decyzję.”

-powiedział.

Obowiązujące w tej chwili restrykcje zostały przekazane 21 listopada podczas konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia. Mateusz Morawiecki przekazał wtedy zalecenia, aby święta w tym roku spędzić w domach, w wąskim gronie rodzinnym. Dodatkowo, wprowadzony został limit gości, których możemy zaprosić i wynosi on 5 osób. Do 27 grudnia zamknięte pozostaną również kina i inne placówki kultury. Nie będzie też możliwości skorzystania z ofert restauracji stacjonarnie, a jedynie na wynos.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c