Czy będzie można wybrać szczepionkę? Minister Dworczyk odpowiada

Dostawy szczepionek zostały zwiększone i obecnie dostępne są wszystkie preparaty. Na konferencji prasowej padło pytanie o możliwość wyboru konkretnego specyfiku.

Fot. Shutterstock

Według zapowiedzi rządu do końca sierpnia powinny być zaszczepione wszystkie chętne osoby. W samym tylko II kwartale wykonanych ma być 20 mln szczepień. Na konferencji prasowej padło pytanie odnośnie możliwości wyboru szczepionki.

Szczepionki nie można i nie będzie można wybierać – powiedział minister Dworczyk – Wszystkie chronią przed powikłaniami, ciężkim przebiegiem COVID-19. Tego system nie przewidywał i nie będzie przewidywał, żeby dzwoniąc na infolinię lub rejestrując się przez Internetowe Konto Pacjenta, wybierać sobie szczepionkę – sprecyzował szef KPRM.

Głównodowodzący programem szczepień dodał, że przydzielenie konkretnego preparatu spowodowane było przerwami w dostawach. Dodał, że teraz jest więcej dostępnych preparatów Pfizera niż AtraZeneca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c