Czy będzie przymus szczepień? Wiceminister: takie rozwiązania są realne

Jak ustaliło OKO.press, Jarosław Kaczyński dał do zrozumienia, że rząd rozważa przymus szczepień. Jak powiedział wiceminister Waldemar Buda, na razie takie zasady nie będą wprowadzane, ale takie rozwiązanie jest realne.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jeśli przekonywanie, zachęty i nagrody nie przekonają, to od tego jest państwo jako organizacja przymusu – miał powiedzieć Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyjazdowym.

O głos w tej sprawie Wirtualna Polska poprosiła wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budę. Polityk przyznał, że odporność populacyjną trzeba osiągnąć – Myślę, że zaczniemy od zachęt: paszport covidowy, wejścia do instytucji. Jak wszystkie te możliwości nie zadziałają, a będzie potrzeba, żeby to wyszczepienie było większe, związana choćby z zagrożeniem nowego szczepu, to wówczas i takie rozwiązania są realne – dodał polityk.

Według najnowszych danych liczba osób całkowicie zaszczepionych przekroczyła 11,6 mln. Stwierdzono 165 nowych zakażeń koronawirusem. 35 osób zmarło.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c