Czy LOT upadnie? Sprawę skomentował wicepremier Jacek Sasin

Wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin odniósł się do spekulacji związanych z kontrolowaną upadłością spółki LOT.

By Ken Rose – http://www.airliners.net/photo/LOT—Polish/Ilyushin-Il-62/0562387/L/, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19907026

Jak stwierdził szef MAP wicepremier Jacek Sasin, kontrolowana upadłość firmy LOT jest możliwa, lecz rząd realizuje inny scenariusz.

Zdaniem Sasina, upadłość polskiego przewoźnika lotniczego to absolutna ostateczność, której nikt sobie teraz nie życzy.

Póki co, trwa ratowanie spółki. Planowane jest zmniejszanie kosztów stałych, ograniczenie przyznawanych wynagrodzeń oraz modyfikacja obowiązujących umów leasingowych.

Pod koniec ubiegłego miesiąca LOT poinformował związki zawodowe o planowanych konsultacjach w sprawie zmian w wymiarze obowiązujących etatów pracowniczych o 50 procent. Do tej pory udało się porozumieć w tej sprawie z trzema na pięć działających związków zawodowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c