Czy osoby zaszczepione mogą przebywać w swoim towarzystwie bez maseczek? Jest rekomendacja!

Amerykańska agencja rządowa opublikowała poradnik dla osób, które otrzymały już szczepionkę na koronawirusa. W publikacji widnieje informacja dotycząca spotkań osób zaszczepionych. Zdaniem agencji mogą oni przebywać w swoim towarzystwie, bez konieczności posiadania maseczki. 

Fot. Shutterstock

Amerykańska agencja rządowa CDC opublikowała specjalny poradnik dla osób, które otrzymały już dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19, zawierający zalecenia i wskazówki, jak postępować. Ważnym uwagi punktem jest informacja o tym, że takie osoby mogą gromadzić się w swoim towarzystwie bez konieczności noszenia maseczek.

Co ciekawe, osoby, które zostały zaszczepione nie powinny jednak chodzić bez maseczki przy osobach, które jeszcze preparatu nie otrzymały. Jak tłumaczy dyrektor CDC, nadal istnieje niewielka szansa, że ktoś kto został już zaszczepiony, może przechodzić zakażenie koronawirusem. Dlatego warto być ostrożnym.

Agencja podkreśla też, że szczepienia mają ogromne korzyści nie tylko zdrowotne, ale także społeczne. Dzięki nim można korzystać z wielu dodatkowych przywilejów, jak między innymi zwolnienie z kwarantanny. Niewykluczone, że wkrótce pojawią się też inne korzyści, a co najważniejsze- będzie można wrócić do normalnego życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c