Czy szczepionka firmy Pfizer działa na odmianę indyjską? Głos zabrał szef koncernu

Indyjski wariant koronawirusa jest już w Polsce. Jak poinformował minister Adam Niedzielski do tej pory wykryto 16 przypadków. Są też dwa ogniska w Warszawie i Katowicach. Czy szczepionka jest skuteczna? Głos w tej sprawie zabrał szef koncernu Pfizer-BioNTech.

Fot. Shutterstock

Wariant indyjski jest intensywnie badany. Naukowcy starają się odpowiedzieć na pytania m.in. o budowę, zaraźliwość i śmiertelność nowego wariantu, który w Indiach spowodował ogromną liczbę zgonów i całkowicie sparaliżował służbę zdrowia.

Coraz częściej padają pytania o skuteczność szczepionek. Ugur Sahin, szef BioNTech powiedział CNBC, że jest pewien, że szczepionka wyprodukowana przez Pfizer-BioNTech jest skuteczna przeciwko indyjskiemu wariantowi. Twierdzi tak z powodu badań z których wynika, że preparat był skuteczny przeciwko innym „podwójnym mutantom” – Wariant indyjski zawiera mutacje, które już wcześniej badaliśmy i przeciwko którym nasza szczepionka jest skuteczna – dodaje naukowiec. Ostateczne wyniki badań koncernu powinniśmy poznać w ciągu kilku tygodni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c