Czy w 2021 roku pojedziemy na wakacje? Eksperci studzą nadzieje!

Komisja Europejska zabrała głos w sprawie tegorocznych wakacji. Jak podkreśliła szefowa KE, nadal jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji pandemicznej i póki co nie można jeszcze myśleć o normalnym otwarciu sezonu letniego.

Fot. Pixabay

Trzecia fala pandemii nieustająco trwa. Nie tylko w Polsce liczba przypadków zakażeń koronawirusem gwałtownie wzrasta. Na całym świecie trwają już szczepienia na COVID-19. Według ekspertów, to właśnie podanie tych preparatów jest jedynym wyjściem w walce z pandemią i dzięki temu możemy już niedługo zacząć mówić o powrocie do normalności.

Szefowa Komisji Europejskiej studzi jednak nadzieje. Urszula von ser Leyen w rozmowie z niemieckim koncernem medialnym Funke podkreśla, że wciąż na całym świecie kraje są w ciężkiej sytuacji pandemicznej. Dlatego, jeśli chodzi chociażby o zbliżające się wakacje i planowanie wyjazdów, jest za wcześnie, aby na ten temat dyskutować.

„Teraz przede wszystkim chodzi o ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i zwiększenie liczby szczepień. Równolegle przygotowujemy świadectwa szczepień na lato”

-tłumaczyła szefowa Komisji Europejskiej.

Co może pomóc w organizacji wakacji 2021 to wprowadzenie tzw. paszportu szczepionkowego. KE przedstawiła w środę projekt Cyfrowego Zielonego Certyfikatu, który miałby zapewnić bezpieczne i bezproblemowe przemieszczanie się podczas pandemii COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c