Czy wakacyjne loty są zagrożone? Minister odpowiada

Minister infrastruktury w rozmowie z Programem I Polskiego Radia zabrał głos w sprawie negocjacji z kontrolerami ruchu lotniczego. Czy Polacy wylatujący na wakacje powinni się martwić? Urlopy będą zagrożone?

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk był gościem porannej audycji na antenie Programu I Polskiego Radia. Mówił między innymi o tym, że podczas rozmów z kontrolerami lotów, związki zawodowe w końcu zmieniły narracje i „nie używają już słowa wojna”. Czy powinniśmy się obawiać, że wakacyjne loty będą zagrożone?

Andrzej Adamczyk jest przekonany, że Polacy mogą spokojnie myśleć i planować urlopy. Szef resortu uważa, że lada dzień dojdzie do porozumienia. Dodał, że negocjacje pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego toczą się każdego dnia.

Jak podkreślił minister, praca kontrolerów wymaga szczególnych umiejętności i muszą oni dobrze zarabiać. Przyznał także, że w Polsce jest takich osób stosunkowo niewielu, a brak porozumienia mogłoby doprowadzić do bardzo poważnego paraliżu ruchu lotniczego. Przypomnijmy, pod koniec kwietnia PAŻP podpisała z ZZ KRL porozumienie, które ma obowiązywać do 10 lipca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.