Czy Warszawa nie radzi sobie z pożyczkami z „tarczy”? Tak uważa wojewoda. Ratusz odpiera zarzuty!

Konstanty Radziwiłł wojewoda mazowiecki uważa, że władze Warszawy zaniżają statystyki dotyczące wypłat pożyczek udzielonych mikroprzedsiębiorcom, w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. 

Wiceprezydent Warszawy, fot. R. Motyl

Zdaniem wojewody, Warszawa radzi sobie znacznie gorzej od innych gmin na Mazowszu.

Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski odpiera zarzuty, kwestionując wiarygodność danych ministerialnych.

W opinii Olszewskiego, liczba wniosków sukcesywnie wzrasta i są one na bieżąco rozpatrywane.

Jeśli chodzi o środki finansowe, to na pożyczki w całym kraju przyznano kwotę 5,5 miliarda złotych.

Według obliczeń wojewody, z obowiązującej puli województwo mazowieckie otrzymało do dyspozycji ponad 650 milionów złotych, z czego do tej pory wykorzystano ponad 130 milionów złotych.

W ocenie wojewody Konstantego Radziwiłła, statystyki wypłat pożyczek skutecznie zaniża Warszawa, która wykorzystała je na poziomie 26 procent. Do tej pory złożono 114 tysięcy wniosków, z czego nierozpatrzonych pozostało 85 tysięcy.

Wiceprezydent stolicy odpiera zarzuty, przyznając, że weryfikowanie wniosku nie trwa parę minut, lecz wymaga więcej czasu. Jak dodał, około 10 procent wniosków, które wpłynęły, zostało przygotowanych w wersji papierowej, co znacznie wydłuża obowiązującą procedurę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c