Czy wolno pić alkohol nad Wisłą? Ratusz podjął decyzję!

Ciepłe dni i dobra sytuacja pandemiczna skłoniła Warszawiaków do wypoczywania nad Wisłą. Na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówce kiedyś można było spożywać alkohol, jednak w czasach pandemii decyzje zmieniono. Sprawdziliśmy, jak jest teraz.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

19 marca 2020 roku wprowadzono zakaz spożywania własnego alkoholu nad Wisłą. Napoje wysokoprocentowe można jednak spożywać w lokalach położonych na przykład na Bulwarach.

Zakaz wprowadzono początkowo do 30 czerwca, jednak z powodu sytuacji epidemiologicznej przesunięto go na czas nieokreślony.

Wygląda jednak na to, że radni w najbliższym czasie nie zmienią swoich decyzji w tej sprawie. Marlena Salwowska z wydziału prasowego stołecznego ratusza powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa, że zakaz będzie obowiązywał do czasu odwołania stanu epidemii na terytorium Polski. Jak wiadomo, wszyscy eksperci prognozują, że wraz z zakończeniem ciepłych dni i wakacji może nadejść czwarta fala epidemii. Wynika z tego, że zakaz spożywania alkoholu opisanych przez nas miejscach będzie obowiązywał jeszcze przez dłuższy czas. Oznacza to też, że poza wyznaczonymi strefami będzie można dostać mandat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c