Czy ze szczepień skorzystają też dzieci? Minister odpowiada

Już wkrótce szczepionka na wirusa SARS-CoV-2 trafi również do Polski. W rozmowie z TVN24 Adam Niedzielski przekazał informacje dotyczące tego, kto będzie mógł z niej skorzystać. Odpowiedział na pytanie czy dzieci powinny być również zaszczepione.

Fot. Shutterstock

Wczoraj w programie na antenie TVN24 gościem był Adam Niedzielski. Minister zdrowia pytany był o szczepionkę na koronawirusa. Zaznaczył, że jeśli zrealizowałby się pozytywny scenariusz i 19 grudnia byłaby pozytywna decyzja, to już pod koniec stycznia mogłyby odbywać się pierwsze szczepienia. Przypomnijmy, z nich mają skorzystać w pierwszej kolejności osoby starsze i najbardziej narażone na zakażenia, a także medycy i inne osoby związane bezpośrednio z walką z COVID-19.

Na antenie padło pytanie odnośnie dzieci, czy one również powinny zostać zaszczepione. Minister zdrowia zaznaczył, że jeden z pięciu produktów, które są oferowane w Polsce, jest dopuszczony do użytku dla dzieci pomiędzy 15 a 18 rokiem życia. Oznacza to, że szczepionki są głownie ukierunkowane dla dorosłych, nie ma badań  odnośnie wpływu szczepień i ich bezpieczeństwa na najmłodsze dzieci.

W Polsce ma powstać około 8 tysięcy punktów szczepień, w każdej gminie po jednym. Będą dostarczane tak, aby mogły być długo przechowywane. Jak zaznacza Niedzielski, powinno się zaszczepić ponad połowę dorosłej populacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c