Czytelniczka opisuje warunki w mieszkaniach socjalnych „nie da się w nich normalnie funkcjonować” [LIST DO REDAKCJI]

Napisała do nas Czytelniczka Alicja pragnąć poruszyć temat standardów panujących w mieszkaniach socjalnych otrzymywanych od miasta. Kobieta przekonuje, że z 5-letnim dzieckiem otrzymała mieszkanie wybrakowane. 

Fot. Pixabay

„Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie spraw mieszkaniowych, lokalowych na terenie m. St. Warszawy głównie chodzi mi o mieszkania socjalne czy mieliśmy może Już taki temat u Was. Pragnę poruszyć ten temat gdyz jest bardzo ciężka sytuacja w kilku dzielnicach Warszawy. Dotyczących mieszkań socjalnych głównie osób po eksmisjach.

Głównie chodzi mi o warunki mieszkaniowe które otrzymujemy. Wybrakowanych, bez sanitariatow.

Sama otrzymałam takie mieszkanie z pieciolatkiem. Żyjemy w XXI wieku a mieszkania które otrzymujemy socjalne są w takich warunkach że nie da się w nich normalnie funkcjonować. W mieszkaniach często są tylko sedesy, nie ma wanny czy prysznica nawet miejsca wydzielonego, na zgodę czeka się dość długo a To wszystko na nasz koszt. Taniej nie zawsze oznacza gorzej.

Uważam że temat powinien być poruszony na większą skalę. Gdzie można udać się z takim tematem aby go poruszyć głębiej i dosadniej” – pyta Czytelniczka.

Kto ma prawo do takiego mieszkania?

Gmina ma obowiązek zaspokajania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców o niskich dochodach. Podstawą prawną tego obowiązku jest ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego, zgodnie z którą:

„Tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej należy do zadań własnych gminy.

Gmina, na zasadach i w przypadkach określonych w ustawie, zapewnia lokale w ramach najmu socjalnego i lokale zamienne, a także zaspokaja potrzeby mieszkaniowe gospodarstw domowych o niskich dochodach.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.