Darmowe badania dla kobiet w Narodowym Instytucie Onkologii

Narodowy Instytut Onkologii poinformował o możliwości wykonania badań profilaktycznych w ramach „Programu profilaktyki raka piersi” wszystkim kobietom w wieku od 50 do 69 lat. 

Fot. Pixabay

Ursynowska Onkologia opublikowała na swojej stronie internetowej zaproszenie, skierowane do wszystkich kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Mogą one w ramach NFZ wykonać podstawową profilaktykę raka piersi. Akcja jest organizowana od lat w miesiącu październiku, który jest miesiącem walki z rakiem piersi.

Pomimo, że trwa pandemia, instytut zdecydował się również zorganizować w tym roku badania. Jak tłumaczy, rak nie poczeka aż koronawirus się skończy. Dlatego lekarze do końca miesiąca czekają na kobiety chcące się zbadać.

Wizytę kontrolną można umówić bezpłatnie raz na dwa lata. Nie potrzeba również mieć skierowania. Badania odbywają się w Zakładzie Profilaktyki Nowotworów przy ulicy Roentgena. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Instytutu Onkologii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c