Darmowe szczepienia na grypę. Kto może skorzystać?

Warszawa po raz kolejny uruchomiła program darmowych szczepień przeciwko grypie. Skorzystać z nich mogą osoby znajdujące się w grupie ryzyka. O kogo dokładnie chodzi i czy są już pierwsi chętni?

Fot. Shutterstock

Sezon na grypę zazwyczaj rozpoczyna się w październiku i trwa nawet do kwietnia. W tym roku jednak wyjątkowo dużo Polaków chorowało już we wrześniu, padł nawet rekord w porównaniu do lat ubiegłych. Jednym ze sposobów ochrony przed zakażeniem są szczepienia. Szczepionki na grypę są płatne.

Jednak miasto Warszawa, po raz już kolejny, uruchomiło program darmowych szczepień przeciwko grypie dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Z bezpłatnych szczepień mogą korzystać osoby powyżej 65 roku życia, a także kobiety w ciąży, dzieci i osoby bezdomne. Szczepienia są wykonywane w 50 przychodniach w stolicy. Miasto zapewnia ponad 70 tysięcy szczepionek.

Jak przekazała w rozmowie z RDC Marzena Wojewódzka z ratusza, miasto obserwuje coraz większe zainteresowanie szczepieniami. Do tej pory z bezpłatnych szczepień skorzystało już niemal siedem tysięcy mieszkańców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c