„Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie niezwłocznie”. Metro z pasażerami na Targówek pojedzie już w ten weekend?

Czy wiecie że… od rana na trasę II linii wyruszyły o 3 pociągi więcej? Jest ich teraz łącznie 15. Oprócz 7 stacji centralnego odcinka przejeżdżają też przez 3 nowe stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Jesteśmy gotowi technicznie i czekamy na ostatnie dokumenty, które pozwolą poruszać się na tej trasie z pasażerami„- pisze Metro Warszawskie

Kontrole wszystkich stacji na Targówku zakończyły się pozytywnie, teraz tylko decyzja o pozwoleniu na użytkowanie, która ma zostać wydana niezwłocznie.

Nieoficjalne informacje mówią, że w ciągu najbliższych dni pociągi metra pojadą z pasażerami już na Targówek.

 Od 4 września, pociągi kursujące na II linii metra jeżdżą już w tzw. pełnej pętli, tj. od stacji Rondo Daszyńskiego do przystanku Trocka. Dla pasażerów podziemnej kolei zmiany te nie są odczuwalne. Składy kursują według swojego standardowego rozkładu jazdy i wyznaczonej w nim częstotliwości.

Różnicy na razie doświadczają jedynie maszyniści. Ci po opuszczeniu przez pasażerów pociągu na stacji Dworzec Wileński kontynuują jazdę – z zatrzymaniami na podziemnych przystankach Szwedzka i Targówek Mieszkaniowy – aż do stacji Trocka. Za nią, w komorze torów odstawczych, zmieniają kierunek jazdy i ruszają w trasę do Ronda Daszyńskiego. Pierwszych pasażerów zabierają jednak dopiero ze stacji Dworzec Wileński.

Jazdy są kolejnym elementem szkolenia maszynistów przed uruchomieniem wschodniego odcinka linii M2. Służą także ostatnim korektom rozkładu jazdy i planowanej częstotliwości kursowania linii.

Stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka, wchodzące w skład wschodniego odcinka II linii metra zostały już odebrane. Posiadają również pozytywne opinie kontroli Państwowej Staży Pożarnej i Sanepidu. Przejazdy z pasażerami będą mogły zostać uruchomione po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie wydawanego przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.