Dewastacja zabytkowego kościoła. Policja wykonuje czynności z zatrzymanymi

Intensywne czynności policjantów z Woli doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn w związku ze zdarzeniem do którego doszło w nocy z dnia 19 na 20 lutego br. Wówczas nieznani sprawcy weszli na teren przyległy do kościoła pw. św. Augustyna i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę. Dziś czynności z zatrzymanymi będą wykonywane w rejonowej prokuraturze.

Policjanci z Woli zostali powiadomieni o tym, że w nocy z dnia 19 na 20 lutego br. nieznani sprawcy weszli na teren przyległy do kościoła pw. św. Augustyna i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę. W sprawie zdarzenia zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie, na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczała ślady.

Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozpoczęli ustalenia. Czynności przez nich realizowane trwały nieprzerwanie kilkanaście godzin. W sprawie został zabezpieczony monitoring, który utrwalił wizerunki osób, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzn. Pierwszy z nich w wieku 32-lat został zatrzymany wieczorem w poniedziałek na terenie Śródmieścia. Drugi z mężczyzn w wieku 29-lat wpadł w ich ręce we wtorek na warszawskich Bielanach.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Dziś czynności z zatrzymanymi będą wykonywane w rejonowej prokuraturze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c