DJ Wika zaprasza na… Paradę Seniorów. Już 20 czerwca

Już 20.00 czerwca o godz. 12.00 z Placu Konstytucji wyruszy Parada Seniorów. Według fundacji Zaczyn w marszu może wziąć udział nawet 10 000 osób z 55 miejscowości.

Parada seniorów. Fot. Zaczyn.org

Parada seniorów. Fot. Zaczyn.org

Fundacja nagłaśniała sprawę za pomocą uniwersytetów trzeciego wieku:
„Wyjście na ulice stolicy to symboliczna prezentacja rosnącej i coraz bardziej wpływowej grupy osób starszych – próba pokazania energii, potencjału i twórczości seniorów, ale również problemów i postulatów reprezentantów tej grupy. 20 czerwca 2015 roku pójdźmy w barwnym korowodzie przeciw stereotypom i na rzecz lepszej polityki senioralnej. Po ubiegłorocznym sukcesie ta edycja będzie jeszcze większa i donioślejsza! Przyjedzie nas do Warszawy ponad 10 000 osób” – czytamy na stronie wydarzenia.

Pomysłodawcą jest jednak 76-letnia Wiktoria Szmyt, znana jako… DJ Wika. Organizuje ona międzypokoleniowe dyskoteki, które łączą starszych i młodszych. Głównym celem jest pokazanie seniorów jako grupy, która także chce aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Dlatego tez będzie głośno i kolorowo.  Start zapowiadany jest na 12.00 spod Placu Konstytucji, a zakończy się piknikiem pokoleń w Centrum sztuki Współczesnej.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.