Dlaczego część chorych nie odczuwa objawów koronawirusa?

Naukowcy z University of Arizona Health Sciences sprawdzili dlaczego niektóre osoby zakażone nie odczuwają żadnych objawów. Jak tłumaczą, przyczyną może być blokowanie przez wirus jednego z receptorów bólu.

Fot. Pixabay

Wyniki badań przedstawiło radio RMF FM, które poinformowało o przeprowadzanych badaniach. Naukowcy zastanawiali się jak to się dzieje, że część osób praktycznie wcale nie odczuwa, że jest zakażona wirusem SARS-CoV-2.

Okazuje się, że białka powierzchniowe koronawirusa łączą się z jednym z istotnych receptorów, który odpowiada właśnie za odczuwanie bólu. Następnie blokują go, co sprawia, że chory na COVID-19 nie odczuwa bólu, bo wirus uniemożliwił przekazywanie jakichkolwiek sygnałów.

Na całym świecie liczba osób z koronawirusem przekroczyła już 35 milionów. Na COVID-19 zmarło już łącznie ponad milion chorych. W Polsce również pandemia wciąż się rozwija. Dziś padł rekord zgonów, aż 56 osób zmarło. W ciągu ostatniem doby przybyło natomiast ponad 2 tysiące zakażonych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c