Jesienią do galerii, hoteli, kina i restauracji tylko zaszczepieni. Są założenia nowej ustawy

Kiedy nadejdzie czwarta fala, restauracje, kina i inne obiekty, które będą chciały prowadzić dalej działalność i uniknąć obostrzeń, będą mogły obsługiwać tylko zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby które mają negatywny wynik testu. To założenia nowego projektu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak zauważa Money.pl, projekt nowej ustawy Ministerstwa Zdrowia znalazł się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

W założeniach, które znaleźć możemy na rządowych stronach widnieje informacja, że przedsiębiorcy mogą uniknąć obostrzeń jeżeli „Działalność gospodarcza jest wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2”.

Oznacza to, że przedsiębiorcy unikną obostrzeń jeżeli swoje usługi będą świadczyć tylko osobom zaszczepionym, ozdrowieńcom lub osobom z testem. Osoby niezaszczepione, które nie maja testu czy certyfikatu, nie będą mogły korzystać z hoteli, restauracji, kawiarni, kin i wszystkich innych miejsc publicznych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c