Do kiedy nauka zdalna? Wiadomo, kiedy zapadnie decyzja!

Minister edukacji pytany był dziś o powrót kolejnych dzieci do szkół. Zaznaczył, że najpóźniej do połowy tego tygodnia zostaną podjęte decyzje w tej sprawie. Póki co wiadomo, że nauka zdalna dla klas IV-VIII  i szkół średnich będzie przedłużona do końca lutego.

Fot. Pexels

Nauka zdalna rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Początkowo dzieci miały wrócić do szkół po feriach zimowych, 18 stycznia. Jak jednak zdecydowano, zajęcia online zostały dla większości dzieci przedłużone. Do nauki stacjonarnej wróciły jedynie najmłodsi, czyli klasy I-III szkół podstawowych, a także przedszkolaki.

Dziś rano minister edukacji Przemysław Czarnek był gościem Programu I Polskiego Radia. Został zapytany o plany dotyczące dalszego nauczania zdalnego. Jak przekazał, do 28 lutego została przedłużona nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz dla szkół średnich. Nie ma także póki co planów, aby wszyscy uczniowie przeszli ponownie na nauczanie online.

Czy to oznacza, że od marca wszyscy uczniowie wrócą do szkół? Na tę decyzję trzeba jeszcze poczekać. Jak zaznaczył minister edukacji, powinny one zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu, ponieważ to najbliższe dni pokażą czy liczba zakażeń znacząco wzrośnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c