Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa NIK!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że dziś wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Zawiadomienie złożył wiceprezes NIK Tadeusz Dziuba. 

Fot. Warszawa w Pigułce

We wtorek do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez obecnego prezesa Najwyższej Kontroli. W tej chwili trwają analizy prokuratura treści zawiadomienia w ramach postępowania sprawdzającego.

Zawiadomienie dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w związku obsadzaniem stanowisk dyrektorskich w departamentach i delegaturach wbrew przepisom ustawy, angażowania kontrolerów w wykonywanie obowiązków niewynikających z ustawy, nienależnej wypłaty odpraw emerytalnych, a także ujawnienia tajemnicy prawnie chronionej.

Pismo zostało złożone przez wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli, czyli Tadeusza Dziubę. Co istotne, wczoraj sejmowa komisja ds. Kontroli Państwowej negatywnie zaopiniowała wniosek Banasia o odwołanie swojego zastępcy Tadeusza Dziuby. Dziuba natomiast krytykował wielokrotnie obecny model zarządzania Izbą, uważając że jest „patologiczny”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.