Do restauracji tylko z certyfikatem covidowym. Minister ujawnił planowane przepisy

Przedsiębiorcy będą mieli prawo do sprawdzania certyfikatów na wejściu. Wszystko wskazuje na to, że na jesieni do restauracji i barów wejdą tylko zaszczepieni.

Fot. Shutterstock

Minister Zdrowia zapytany był przez Polsat News czy na jesieni idąc do restauracji czy kina trzeba będzie być zaszczepionym. Adam Niedzielski odpowiedział: „trzeba się szczepić”. Dodał, że szczepienie będą sprawdzać organizatorzy czy właściciele restauracji: „Będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe”.

Restauratorzy, hotelarze i inni przedsiębiorcy świadczący tego typu usługi obawiają się kolejnych obostrzeń i kolejnego lockdownu.

Większość pozytywnie zareagowała na zmiany w przepisach mówiące o możliwości sprawdzania certyfikatów covidowych pracowników. Co do klientów zdania są podzielone. Z jednej strony obawiają się odpływu dużej części klientów. Z drugiej jednak, w przypadku lockdownu lub znacznych obostrzeń, będą mogli możliwość przyjmowania klientów zaszczepionych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c