Do szkół trafią specjalne urządzenia. Ministerstwo ma plan na 1 września

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje się na otwarcie szkół. Do placówek edukacyjnych trafią wytyczne i pakiety edukacyjne. To nie wszystko.

Fot. Shutterstock

Wszystkie zainteresowane szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne, które zgłoszą taką chęć, dostaną stacje dezynfekujące. To urządzenia, które będą miały funkcje nie tylko dezynfekowania rąk, ale również mierzenia temperatury. Dzięki temu już na wejściu do szkoły, nauczyciele będą wiedzieli czy odesłać ucznia do domu czy będzie mógł iść na zajęcia.

Ponadto do szkół dotrą też materiały edukacyjne i zalecenia, które jednak na ogół nauczyciele i dyrektorzy już znają. Znajdą się w nich m.in. informacje odnośnie używania maseczki, wietrzenia sali czy higieny, a także postępowanie w razie podejrzenia zakażenia u nauczyciela czy ucznia.

Nowością będą m.in. spotkania kuratorów z dyrektorami, a tych z rodzicami. Ministerstwo chce, by udzielić rodzicom rzetelnych informacji na temat szczepień. 20 sierpnia do szkół dotrą materiały, które właśnie na tym będą się skupiały. Dostosowane one będą do wieku uczniów.

Ministerstwo zachęca też do szczepień wszystkich nauczycieli. Według danych MEiN na razie zaszczepiło się ok. 70 procent wszystkich uczących.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c