Do Warszawy dotarły pierwsze opady śniegu. Po południu czeka nas śnieżyca

Do Warszawy dotarły pierwsze opady śniegu, ruch na ulicach zaczyna przybierać, tworzą się duże utrudnienia w ruchu. Dochodzi do wielu kolizji z powodu oblodzonych dróg. Po południu w godzinach 16-17 do stolicy dotrze śnieżyca, która znacznie utrudni godziny szczytu.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Lokalnie spadnie nawet 10 cm śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia.

W czwartek część Polski znajdzie się w zasięgu polanormorskiego powietrza. Śnieżyce mogą nawiedzić Mazowsze, Podlasie i Suwalszczyznę.

Poza śniegiem można spodziewać się marznących opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, co spowodowuje gołoledź. Alerty I stopnia w tej sprawie wydało już IMGW. W ostrzeżeniu znalazła się też praktycznie cała Małopolska i część Śląska.

Będzie zimno i wietrznie. Temperatura wahać się ma od maksymalnie 2-3 stopni w dzień do -1 w nocy. Wiatr w porywach może osiągnąć nawet 60 km/h, a w górach nawet 70 km/h więc realnie odczuwalna temperatura w ciągu dnia będzie wynosiła -5 stopni.

Obserwujcie nas na bieżąco! Będziemy informować o korkach, kolizjach i utrudnieniach związanych ze śnieżycą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c