Do żłobków i przedszkoli trafią tylko zaszczepione dzieci? Jest projekt ustawy!

Już wkrótce do żłobków i przedszkoli mogą trafić jedynie zaszczepione dzieci. Senat przygotował projekt nowelizacji ustawy nad dziećmi i prawa oświatowego.

Fot. Pixabay

Obowiązkowe szczepienia jako kryterium przyjęcia do żłobka czy przedszkola? Tego chce Senat, który właśnie przygotowuje nowelizację ustawy o opiece nad dziećmi  w wieku do lat trzech i prawa oświatowego.Pierwsze czytanie tego projektu odbyło się podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia i od razu spotkało się z poparciem rządu. Chodzi o szczepienia przeciwko gruźlicy, pneumokokom, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince i różyczce.

Jednak teraz obowiązek byłby ogólnopolski. Wszyscy rodzice, którzy będą chcieli wysłać dziecko do żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego, będą zobowiązani do przedstawienia oświadczenia lub zaświadczenia o tym, jakie szczepienia przyjęło ich dziecko.

Obowiązek ten mają dzieci w żłobkach w Warszawie, natomiast jeśli chodzi o przedszkola- uzyskuje się za to dodatkowe punkty przy rekrutacji. Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że warunek dotyczący szczepień ochronnych jest zgodny z prawem. Również większość rodziców popiera takie zasady.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c