Dobra informacja dla właścicieli psów! Zakaz wprowadzania psów nielegalny?

W wielu miejscach możemy spotkać się z tabliczką informującą, że na dany teren obowiązuje zakaz wchodzenia z psami. Jak się okazuje, zakaz wprowadzania psów jest nielegalny i powinno się go traktować jedynie jako prośbę.

Fot. Pixabay

Powstaje coraz więcej miejsc, w których widnieje informacja, że nie należy na nie wchodzić w towarzystwie czworonogów. Takie tabliczki pojawiają się między innymi w parkach, na placach zabaw czy na zamkniętych osiedlach. Jak się jednak okazuje, taki zakaz jest zwyczajnie nielegalny, a właściciele psów powinni traktować go jedynie jako prośbę.

W tej sprawie wielokrotnie wypowiadali się już prawnicy. Również widnieje wiele wyroków sądu. Za każdym razem przyznawano rację właścicielowi czworonoga, że nikt nie może mu zakazać spacerów z psem w danym miejscu przestrzeni publicznej. Kwestię wyprowadzania psów reguluje bowiem Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, która mówi, że nie istnieje ku temu żadna podstawa prawna.

Brak pozwolenia na wprowadzanie psów w niektóre miejsca wynikać może przede wszystkim z tego, że wciąż wiele osób nie sprząta po swoim pupilu. Dodatkowo, często zdarzają się sytuacje, że pies biega bez smyczy, wzbudzając niepokój innych osób przebywających w przestrzeni publicznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c