Dobra wiadomość dla emerytów i rencistów! W tym miesiącu świadczenia pojawią się szybciej!

Jak przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych osoby, które otrzymują rentę lub emeryturę 25 dnia każdego miesiąca, w grudniu dostaną świadczenia szybciej! Wszystko ze względu na czas przedświąteczny.

ZUS chcąc wyjść na przeciw swoim świadczeniobiorcom, którzy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia, zdecydował o wypłacaniu świadczeń emerytalnych i rentowych kilka dni szybciej. Wszystko na ogólnie przyjętych zasadach, że kiedy termin płatności wypada w sobotę, niedzielę lub inne dni ustawowo wolne od pracy, świadczenia pojawiają się wcześniej.

Jak przekazał w komunikacie rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Żebrowski, każdy, kto zazwyczaj ma wypłaty 25 dnia miesiąca, dostaną je nieco wcześniej, jeszcze przed wigilią. I tak osoby, które świadczenia mają doręczane przez listonoszy, otrzymają je na poczcie 21 grudnia. Jeśli chodzi o wypłaty przekazywane na konto bankowe, będą one dostępne już 23 grudnia. W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą termin będzie 22 grudnia.

Jeśli chodzi o świadczeniobiorców, którym termin płatności przypada na 1 stycznia, listonosze dostarczą je na pocztę 28 grudnia. Świadczenia, które przekazywane są na konto, trafią do banków 30 grudnia. W przypadku świadczeń przekazywanych za granicę -29 grudnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c