Dobra wiadomość dla podróżujących! Szybki test na COVID-19 na lotnisku!

Jak podają służby prasowe Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, od dziś w hotelu przed strefą odlotów można wykonać szybki test potwierdzający lub wykluczający zakażenie koronawirusem. Ma to ułatwić podróże do krajów, gdzie taki test jest wymagany.

Służby prasowe portu lotniczego w Warszawie opublikowały komunikat, w którym przekazały informacje dotyczące otwarcia nowego punktu, w którym można wykonać test na COVID-19. Ma to znacznie ułatwić podróże międzykrajowe.

Mobilny Punkt Pobrań zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA będzie zlokalizowany w hotelu hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, przed strefą odlotów ze stołecznego lotniska. W wyjaśnieniu napisano, że badania dotyczą przede wszystkim pasażerów lecących do krajów, w którym taki test jest  wymagany. W tej chwili są to między innymi Niderlandy.

Punkt ruszył w dziś o 2 w nocy. Każdy kto będzie miał ochotę, będzie mógł z niego skorzystać. Czas oczekiwania na wynik to około 20 minut. Koszt takiego badania to 200 złotych, a zaświadczenie będzie wydawane w języku angielskim. Jednak w przypadku kiedy test okaże się być pozytywny, zostanie to zgłoszone do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c