Dobry materac – czy musi być drogi?

Chcesz kupić nowy materac do łóżka? Przeglądając oferty sklepów z wyposażeniem sypialni zauważysz szeroki wybór różnych modeli materacy. Zakres ich cen waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Skąd biorą się takie duże różnice w cenach materacy? Czy warto kupić tani materac? Czy dobry materac musi być drogi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Dobry materac – czy musi być drogi?

Jakie cechy ma dobry materac?

Przede wszystkim powinien być zdrowy dla kręgosłupa i odporny na odkształcenia. Tani materac z pewnością po krótkim czasie użytkowania będzie wygnieciony. Po kilku miesiącach bądź latach spania na takim podłożu, zaczynają się problemy z bezsennością i porannym bólem pleców. Co gorsza, większość użytkowników nawet nie przypuszcza, że powodem ich dolegliwości jest zużyty materac. A tymczasem są na rynku materace o wysokiej wytrzymałości z 15-letnią gwarancją użytkowania. Przykładem jest twardy materac hybrydowy Hilding Tango o złożonej konstrukcji. Baza wykonana jest ze sprężyn, schowanych w oddzielnych kieszeniach i zabezpieczona z jednej strony warstwą pianki wysokoelastycznej, a z drugiej twardym, lateksowym blatem, który nie przyjmuje wilgoci ani kurzu. Ten model materaca sprawdzi się w przypadku alergików i osób o większej wadze. Taki dobry materac na abcsnu.pl można kupić już za niewiele ponad 1 tysiąc złotych. W przypadku łóżka dwuosobowego cena wzrośnie do około 2 tysięcy. Przy użytkowaniu przez 15 lat ten koszt rozkłada się na około 100-130 złotych rocznie, a to już bardzo niewiele.

Kupując materac należy zwrócić uwagę na stopień jego twardości, oznaczonej symbolami w skali od H1 do H4. Przy czym H1 oznacza materac miękki, a H4 bardzo twardy. Tu wybór zależy od wagi użytkownika oraz jego osobistych preferencji. Lekarze zalecają osobom cięższym spanie na materacach twardych, uznawanych za najzdrowsze dla kręgosłupa. Najpopularniejsze są materace średnio twarde, jak choćby materac piankowy Hilding Breakdance, stworzony z myślą o nastolatkach. Ten model wysokoelastycznego materaca do łóżka pojedynczego można kupić w cenie poniżej 1 tysiąca złotych.

Warte uwagi są również materace dwustronne o stopniu twardości H2/H3 po obydwu stronach oraz strukturze złożonej z kilku rodzajów pianek. W wszystko po to, aby użytkownik mógł komfortowo się wyspać i wypocząć po trudach dnia. Przykładem dwustronnego materaca jest Hilding Conga na bazie pianek wysokoelastycznych. Baza ta jest wzbogacona z jednej strony wstawką z pianki termoelastycznej, która zmiękcza się pod wpływem temperatury ciała i utrzymuje ciepło. Ta strona materaca wskazana jest do spania w czasie zimy. Druga strona materaca ma wstawkę z chłodzącej pianki FloFom, która sprawdzi się podczas upalnego lata. Materac jest sprzedawany w komplecie z antybakteryjnym, zdejmowanym pokrowcem. Ten model materaca także ma 15-letnią gwarancję producenta i kosztuje w granicach od około 1700 do 2900 złotych w zależności od rozmiaru. To naprawdę nie jest dużo, zważywszy na to, jak korzystnie wpływa na jakość snu i zdrowie kręgosłupa.

Materace Hilding – postaw na wysoką jakość

Kupując materac warto zwrócić uwagę na jego markę. Niektórzy producenci wyjątkowo dbają o zdrowie swoich klientów, o ich komfortowy sen. W dodatku chronią środowisko, bo do produkcji używają tylko ekologicznych komponentów. Przykładem jest Hilding Anders, znana na świecie firma produkująca materace, łóżka, stelaże do łóżek, poduszki i inne akcesoria sypialniane. Na uwagę zasługuje szeroka oferta różnego rodzaju materaców marki Hilding:

  • dziecięce – modele Safety Smyk, Dobranocka i Kołysanka,
  • piankowe – min. modele Salsa, Rumba, Boogie, Modern,
  • sprężynowe w technologii kieszeniowej – Tango, Cha-cha, Flamenco,
  • hybrydowe – warstwa sprężyn i warstwy pianek o różnych właściwościach – modele Dance, Electro, Lambada,
  • lateksowe – model Melody,
  • medyczne o właściwościach przeciwodleżynowych – modele Pasodoble, Fandango, Rumba.

Materace Hilding mają różne ceny, w zależności od okresu wytrzymałości, właściwości i materiałów, z jakich zostały wykonane. Producent zadbał, aby wszystkie materace miały prozdrowotne właściwości. Równolegle z fabrykami działają laboratoria badawcze, w których najlepsi fachowcy sprawdzają, czy komponenty używane do produkcji są bezpieczne dla zdrowia użytkowników i dla środowiska. Jest to konieczne, ponieważ wiele modeli materacy uzyskało status wyrobów medycznych lub certyfikaty Oeko-Tex i Szwajcarskiego Instytutu AEH. Nic dziwnego, że materace Hilding cieszą się doskonałą opinią użytkowników. Szeroki wybór tych wyjątkowo dobrych produktów znajdziecie w sklepie wysyłkowym na stronie https://abcsnu.pl.

Czy nasz sen naprawdę zależy od materaca?

Czy nasz sen naprawdę zależy od materaca?

Jesteś młody, zdrowy i nic Cię boli? Wydaje Ci się, że wystarczy Ci pierwszy lepszy materac, bo i tak śpisz jak suseł? Uważaj, bo spanie na byle jakim materacu może odbić się w przyszłości na Twoim zdrowiu. Pacjenci lekarzy ortopedów to często ludzie w średnim wieku, którzy nabawili się przewlekłego bólu pleców właśnie dlatego, że w młodości spali na niewłaściwym podłożu. Niektórym z nich można pomóc tylko za pomocą rehabilitacji i leków przeciwbólowych. Innym wystarczy zmiana materaca na porządny, taki o prozdrowotnych właściwościach i dobrze dobranej twardości. Te osoby często zdziwione są, że po wymianie materaca wreszcie się wysypiają. Nie budzą się w nocy z powodu przegrzania czy drętwienia kończyn. Nie cierpią już z powodu porannego bólu karku i bioder. Chcesz uniknąć takich dolegliwości? Na pewno tak. Kupując dobry materac na abcsnu.pl masz pewność, że został wykonany z najlepszych materiałów, posłuży Ci przez wiele lat, bo jest wytrzymały i odporny na odkształcenia, a przede wszystkim zdrowy dla Twojego kręgosłupa. Pamiętaj, że Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są warte każdej ceny.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl