„Dogadajmy się jak mężczyźni”. Chciał dać policjantom 300 złotych i… marihuanę

Policjanci z Łomianek zatrzymali kierowcę mercedesa, u którego badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast w samochodzie funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Mężczyzna chcąc się „dogadać” z policjantami zaproponował im 300 złotych i zabezpieczoną marihuanę w zamian za odstąpienie od zatrzymania. Prokurator zastosował wobec obywatela Azerbejdżanu policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Dochodziła północ, gdy dyżurny komisariatu w Łomiankach został powiadomiony o kierowcy mercedesa, którego zachowanie wzbudziło obawę zgłaszającego. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zauważyli opisany pojazd jadący ulicą Polną. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, jak mężczyzna schował rękę do kieszeni i po chwili odrzucił między fotele jakieś zawiniątko. Podczas przeszukania pojazdu mundurowi odnaleźli woreczek foliowy, w którym jak się okazało, była marihuana.

Policjanci zatrzymali 29-latka. Wtedy kierowca zaproponował policjantom, żeby się „dogadali jak mężczyźni”, po czym zaproponował im 300 złotych i ujawnioną marihuanę w zamian za odstąpienie od zatrzymania. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz posiadanie środków odurzających. Prokurator zastosował wobec obywatela Azerbejdżanu policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c