Dom sióstr zakonnych objęty kwarantanną. Część sióstr brało udział w rekolekcjach wraz z siostrą zakażoną indyjską mutacją

Dom sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie został objęty kwarantanną. Wszystko ze względu na obecność kilku sióstr na rekolekcjach, podczas których stwierdzono zakażenie indyjskim wariantem koronawirusa.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Kilka dni temu minister zdrowia informował i dwóch ogniskach nowej, indyjskiej odmiany koronawirusa w Polsce. Jedno z nich wykryto podczas rekolekcji w Zaborowie pod Warszawą, gdzie była obecna siostra zakonna z Indii. Jak się okazuje, podczas spotkań obecne były również siostry z domu zakonnego sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie.

Zakażeń na tę chwilę potwierdzono łącznie w Warszawie i Zambrowie 24. Wśród nich jest 10 przypadków indyjskiego wariantu choroby. Zdecydowano także, aby cały dom sióstr zakonnych objąć kwarantanną. Wszystkie osoby zostały przebadane, a zarówno osoby zakażone, jak i te, u których jeszcze nie potwierdzono pozytywnego wyniku testu, zostały skierowane na 14 dniową izolację. Placówka jest cały czas pod nadzorem sanepidu.

Jak dodaje dyrektor biura prasowego diecezji warszawsko-praskiej, zaprzyjaźnieni wolontariusze dostarczają pod dom na Bródno jedzenie i niezbędne środki do życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c