Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą. Dojdzie do podpisania bardzo ważnej umowy

Temat nie warszawski, ale z Warszawą blisko związany. Po odwołaniu wizyty Donalda Trumpa w Warszawie, mówił on, że ma nadzieję na niedługie spotkanie. Do spotkania takiego dojdzie, ale nie w Warszawie. Powód spotkania będzie jednak bardzo ważny.

Fot. The White House from Washington, DC.

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych spotkają się w czwartek podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Powód spotkania jest bardzo ważny. Podpisana zostanie deklaracja wojskowa, która dotyczy zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Miał to być jeden z głównych punktów wizyty w Warszawie, ale termin został przełożony.

Spotkanie odbędzie się w Nowym Jorku. Polska delegacja dostała propozycję od strony amerykańskiej. Mimo, że formalnie odbędzie się podczas szczytu będzie to spotkanie pełnowymiarowe, czyli rozmowy na osobności i rozmowy plenarne delegacji. Od strony polskiej wezmą w nich udział także Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych oraz Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.