Donald Tusk z największą emeryturą w Polsce. Dostanie ponad…

Donald Tusk będzie miał największą emeryturę w Polsce. Jego świadczenie wyniesie nawet ponad 30 tysięcy złotych. Obecnie najwyższa emerytura w Polsce wynosi 22,4 tys. zł.

Fot. European People’s Party Praca pochodna: TharonXX / Wikipedia

Aktualnie Donald Tusk miesięcznie zarabia 140 tysięcy złotych. Jak przejdzie na emeryturę  otrzyma gigantyczną emeryturę z Unii Europejskiej, a do tego dojdzie mu świadczenie z Polski. W sumie obliczenia mówią o 30 tysiącach złotych emerytury dla obecnego szefa Rady Europejskiej.

Zgodnie z nowymi przepisami na emeryturę można przejść w wieku 60 (kobiety) lub 65 lat (mężczyźni).

Świadczenie pobiera ponad 6,5 mln osób. Jak informuje Super Biznes 28 600 osób otrzymuje mniej niż 500 zł miesięcznie. Tylko w tym roku liczba takich świadczeń wzrosła o 31,3 procenta. Przeciętne świadczenie wynosi natomiast 2236,84 złotych. To dane z raportu ZUS za pierwsze półrocze 2019 roku. To wzrost o 4,5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

427 emerytów pobiera świadczenia większe niż 10 tys. zł. Najbogatszy emeryt dostaje z ZUS 22,4 tys. zł. Na wysokość emerytury wpływa zarówno wysokość pensji, jak i długość stażu pracy. Rekordzista pod tym ostatnim względem przeszedł na emeryturę w wieku 81 lat i pracował 57 lat.

Za niedługo będzie nowy rekord największej emerytury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.