Dopiero co wrócili do szkół, a już zajęcia zostały zawieszone. Potwierdzono zakażenie COVID-19

Jedna ze szkół na Mokotowie tuż po powrocie dzieci do nauki stacjonarnej musiała zawiesić zajęcia w jednej z klas. Powodem jest pozytywny wynik testu ma COVID-19 u jednej z nauczycielek placówki.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce


Od poniedziałku do szkół wróciły dzieci z klas I-III. Jest dopiero środa, a już potwierdzono pierwsze przypadki  zakażeń w placówkach. Dotyczy to między innymi Szkoły Podstawowej nr 46 im. Stefana Starzyńskiego przy ulicy Wałbrzyskiej. Zakażona jest jedna z nauczycielek.

W związku z tym szkoła zdecydowała zawiesić zajęcia w jednej klasie drugiej do 28 stycznia 2021 roku. W pozostałych klasach zajęcia odbywają się bez zmian.

Wszystkie szkoły, które powróciły do nauczania stacjonarnego dostały specjalne zalecenia od Ministerstwa Edukacji i Nauki, które mają pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa. Konieczne jest zachowanie odpowiedniego dystansu czy stosowanie maseczek. Jak zaznacza rząd, jeśli najbliższe dni i tygodnie pokażą, ze powrót dzieci do szkół nie przyczynił się do zwiększonej liczny zakażeń, wracać do nauki będą kolejne klasy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c