Dopłacimy do kont? Mogą pojawić się duże zmiany w bankowości!

Jak nieoficjalnie informuje „Rzeczpospolita” jeden z największych polskich banków planuje wprowadzić ujemne oprocentowanie depozytu klientów indywidualnych. Spowodowałoby to dodatkowe koszty dla klientów. „Rz” dodaje, że za przykładem tego banku, poszłyby wkrótce kolejne. 

Fot. Pixabay

Czołowy bank w Polsce planuje wprowadzić ujemną stawkę depozytów lub prowizji dla klientów indywidualnych. Taką informację podała dziś gazeta „Rzeczpospolita”, powołująca się na nieoficjalne informacje. Nie podano jednak o jaki dokładnie bank chodzi.

Jak tłumaczy „Rz”, to oznaczałoby nie tylko oszczędności firm, ale także innych użytkowników banku byłyby objęte nową daniną. Póki co także nie wiadomo o jakich stawkach będzie mowa.

„Gdyby wyniosły 0,1 proc. i liczone byłyby od całej kwoty, to klient mający na depozycie 500 tys. zł zapłaciłby w skali roku 500 zł. To niby niedużo, ale końcowy efekt sumuje się z przekraczającą 3 proc. rocznie inflacją, która pożera realną wartość pieniędzy.”

-wyjaśnia „Rzeczpospolita”.

Już w ubiegłym roku pierwsze banki w Polsce wprowadziły dodatkowe, regularne miesięczne oprocentowania lub prowizje od dużych depozytów spoza branży finansowej. Dziennik tłumaczy, że to wszystko może być spowodowane pandemią koronawirusa i stratami finansowymi banków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c