Dostajesz pismo z Urzędu Skarbowego i oblewa Cię zimny pot. Skarbówka wyjaśnia

Ty też możesz dostać pismo z Urzędu Skarbowego. Mimo, że nie masz żadnych zaległości, pismo może przyprawić Cię o zimne poty. O sprawie poinformował serwis money.pl.

Fot. Shutterstock

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, nie trzeba mówić co oznacza dla Ciebie pismo z Urzędu Skarbowego. Urząd najczęściej nie pisze bez powodu i oznacza to, że albo coś nie zostało dopilnowane albo też urząd ma wątpliwości i trzeba to wyjaśnić. Tak było do tej pory.

Jak jednak czytamy w money.pl, Urząd Skarbowy wysyła ostatnio pisma behawioralne to znaczy takie, które przypominają o tym, by płacić podatki. Pismo takie wygląda jednak, jakbyśmy to własnie m nie zapłacili podatków, zaczyna się bowiem od słów „W związku z brakiem odnotowania wpłat zaliczek miesięcznych na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2019 r. z tytułu pozarolniczej działalności, Naczelnik Urzędu Skarbowego w (…) przypomina”. Dalej natomiast są wymienione sankcje za uchylanie się od płacenia.

Pisma tego typu wprowadzono w 2015 roku i od tego czasu są przesyłane do przedsiębiorców. Ich skuteczność jest podobno potwierdzona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.