Dostałeś taką wiadomość od PGE? To oszustwo!

Kolejne próby oszustwa. Tym razem złodzieje podszywają się pod PGE, wysyłając do mieszkańców Warszawy SMS-y, w których informują o zaplanowanym odłączeniu energii. W wiadomości pojawia się też link, do strony wyłudzającej dane. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Oszuści nie próżnują. Tym razem, po raz kolejny, podszywają się pod PGE. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Jak tłumaczy dostawca energii elektrycznej, złodzieje wykorzystują trudną sytuację związaną z pandemią COVID-19 i wysyłają informacje o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami.

W wiadomości, którą kierują do odbiorców pojawia się aktywny lik do strony, którą programy antywirusowe blokują jak niebezpieczną. Strona w rzeczywistości nie służy do uregulowania płatności, a wyłudza dane. Tym samym z naszych kont może zniknąć dużo więcej niż opłata za prąd. Wszelkie próby oszustwa są na bieżąco monitorowane i zgłaszane do organów ścigania.

Polska Grupa Energetyczna podkreśla, że w prawdziwych SMS-ach przypominających o zaległych płatnościach zawsze podany jest numer klienta, nie ma tam natomiast linków kierujących do systemów płatności internetowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c