Dostałeś taką wiadomość? Oszuści wysyłają SMS-y o zadłużeniu!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed wiadomościami, które rozsyłają oszuści do Polaków. Informują w nich o rzekomym zadłużeniu w urzędzie skarbowym. 

Polacy masowo otrzymują informacje o rzekomym zadłużeniu w urzędzie skarbowym. Jak się jednak okazuje, to kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Ministerstwo Finansów apeluje o zachowanie ostrożności.

Z wiadomości wynika, że osoba otrzymująca SMS ma zadłużenie w wysokości 4,91 złotych. Następnie pojawia się prośba o wpłatę do konkretnego dnia, lub sprawa zostanie skierowana do sądu. Jest też zamieszczony link, pod którym można się zalogować, by uregulować opłatę. W rzeczywistości możemy dać oszustom dużo więcej pieniędzy i dostęp do naszych danych.

Resort przypomina, że nigdy nie wysyła do podatników żadnych wiadomości tego typu. Natomiast nadpłatę lub niedopłatę, wynikającą z rozliczenia rocznego podatku, można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.