Dramat nad Wisłą. Mężczyzna tonął przy Moście Świętokrzyskim

Policjanci z komisariatu rzecznego uratowali tonącego w Wiśle mężczyznę. „Wodniacy” dotarli na miejsce po trzech minutach od otrzymania zgłoszenia. Wyczerpanego 28-latka wyciągnięto z wody i przekazano pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do kolejnej tragedii.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Wczoraj po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o tonącej w Wiśle osobie. Funkcjonariusze pojawili się w rejonie Mostu Świętokrzyskiego, gdzie miało mieć miejsce zdarzenie już po 3 minutach i w nurcie rzeki zauważyli mężczyznę. Mundurowi natychmiast wciągnęli go na pokład łodzi i udzielili mu pomocy przedmedycznej, okrywając kocem termicznym. Mężczyzna był wyczerpany i mocno poturbowany.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 28-latek został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala.

Po raz kolejny przypominamy, że nasze bezpieczeństwo nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych.  W wielu przypadkach, aby ustrzec się przed tragedią, wystarczy zachowanie większej ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c