Dramat sokołów z Pałacu Kultury. Ptaki się wystraszyły i wyleciały z gniazda. Jeden zginął

W czwartek podczas prac ekipy przy nadajnikach na Pałacu Kultury i Nauki trzy młode sokoły Syrenka, Wawer i Śmigły przestraszyły się i wyleciały z gniazda. Niestety sokół Śmigły nie przeżył. O wykluciu się sokołów informowaliśmy tutaj.

Do gniazda wrócił tylko jeden sokół Syrenka, Wawer nadal się nie odnalazł.

Jeden z sokołów na PKiN nie żyje. Najprawdopodobniej nie miało to związku z wyjściem ludzi na iglicę, ponieważ ten osobnik już dzień wcześniej latał i powrócił do gniazda. Niestety takie przypadki się zdarzają. Młoda samica się odnalazła, czekamy na drugiego samca.

Wyjście ludzi na iglicę w tej chwili wyjaśniamy. Z formalnego punktu widzenia prace na iglicy były zaplanowane wcześniej przy uzyskaniu niezbędnych zgód. Niestety nie zadziałał gdzieś przepływ informacji nt lęgu sokołów.

Sprawę monitorujemy i podejmiemy działania, aby podobna sytuacja się nie powtórzyła w przyszłości.

W całym zajściu nie było złej woli z żadnej ze stron.

Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w poszukiwaniu sokołów, szczególnie osobom z obsługi Złotych Tarasów” – informuje Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c