Dramatyczna akcja ratunkowa. Mężczyzna w płonącym aucie

Głośny wybuch oraz płomienie ognia wydobywające się z palącego się auta – to mogli usłyszeć i zobaczyć dzisiaj (18.04) kierowcy, którzy po południu przejeżdżali ulicą Grzecznarowskiego w Radomiu. Jednak żaden z nich nie zareagował. Na szczęści dla kierowcy volvo, w tym miejscu służbę pełnili komisarz Emilia Kosma i sierżant sztabowy Marcin Sawicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którzy wydostali mężczyznę z palącego się auta i uratowali mu życie. W czasie akcji policjantka także odniosła lekkie obrażenia.

Fot. Policja

Była godz.14. Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w składzie komisarz Emilia Kosma i sierżant sztabowy Marcin Sawicki pełnili służbę na ulicach Radomia. Gdy przejeżdżali przez ulicę Grzecznarowskiego usłyszeli nagle potężny huk, oraz zobaczyli w lusterkach volvo, które przejechało przez pas zieleni i zatrzymało się na przeciwnym pasie ruchu. Z samochodu zaczęły buchać płomienie ognia.

Reakcja policjantów z mazowieckiej drogówki była natychmiastowa. Szczególnie, że obok znajdowała się stacja paliw. Wybiegli z radiowozu ocalić ludzkie życie. Przy pomoc gaśnicy wyjętej z radiowozu zaczęli gasić volvo. Starali się także wyciągnąć mężczyznę z samochodu. Wybuch oraz ogień spowodowały to, że drzwi się zakleszczyły i nie dały się ich otworzyć. Policjantom udało się wybić tylną szybę i wydostać mężczyznę z samochodu.

Do gaszenia pożaru zużyli kilka gaśnic, w tym te pożyczone ze stacji. Na miejsce wezwali także inne służby. 23-letniego kierowcę wyciągniętego z palącego się samochodu pogotowie zabrało z poparzeniami rąk i twarzy do szpitala w Radomiu. Służby medyczne opatrzyły także na miejscu komisarz Emilię Kosmę, która poraniła się w rękę wybijając szybę w aucie.

Samochód został dogaszony przez strażaków. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli dzielnicowi z KP2 wraz z żołnierzami z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu, którzy pełnili służbę w okolicach zdarzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.