DRAMATYCZNA sytuacja w Domu Pomocy Społecznej! Niemal 100 osób zakażonych!

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o przypadkach zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach. Okazuje się, że sytuacja zrobiła się dramatyczna, bo od tego czasu łącznie zakażonych jest blisko 100 osób.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W Domu Opieki nad Stawami w Siedlcach przybywa chorych na wirusa SARS-CoV-2. Jak informuje dyrektor DPS-u w rozmowie z radiem RDC, prawie 100 osób jest w tej chwili zakażonych. Wśród nich jest 64 podopiecznych i 34 pracowników placówki.

Jak podkreśla dyrektor domu opieki, większość chorych mieszkańców czuje się w miarę dobrze. Jednak mimo to, sytuacja w DPS w Siedlcach jest bardzo trudna.

Najbardziej brakuje personelu, ponieważ pozostało tylko 16 osób, które są w stanie opiekować się pensjonariuszami. Pozostali są albo chorzy, albo przebywają na kwarantannie. By dalej funkcjonować, placówka potrzebuje wsparcia. Obecnie trwają rozmowy w samorządzie i sanepidzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c