Dramatyczna sytuacja w szpitalu na Solcu! „Brak obsady ratowniczo-pielęgniarskiej”

W Szpitalu na Solcu trwa protest obsady ratowniczo-pielęgniarskiej. Powodem takiej sytuacji jest sytuacja finansowa. „Szpital mimo otrzymania środków nie wypłaca wynagrodzeń” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce jeden z ratowników medycznych.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Taka sytuacja jest również w karetkach, gdzie brakuje personelu. Sytuacja się pogarsza.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski reaguje i zapowiada rozmowy.

Pracownicy SOR Solec postanowili zadbać o swoje zdrowie. W chwili obecnej na dyżurze znajduje się pielęgniarka oddziałowa i lekarz dyżurny co stwarza zagrożenie dla potencjalnych pacjentów, ponieważ brakuje załogi do prawidłowego funkcjonowania SORu. Pracownicy złożyli pismo do Pani pełnomocnik ze swoimi postulatami. Nie otrzymali odpowiedzi na pismo do dnia dzisiejszego. Okazuje się, ze wypłaty wynagrodzeń nie są dla władzy szpitala priorytetem, wynagrodzenia nie są wypłacane na czas, dodatki covidowe nie są wypłacane od marca br. Uzyskane od NFZ informacje, mówią wyraźnie że pieniądze zostały przekazane szpitalowi do rozdysponowania. Pracownicy otrzymywali błędne informacje, że pieniądze będą wypłacane za tydzień, później że razem z pensja, a na końcu że nie wiadomo kiedy. Następnie Pani pełnomocnik zabroniła pracownikom kadr udzielać jakichkolwiek informacji twierdząc że są nieupoważnieni. Sytuacja na Solcu jest daleka od ideału, pani komisarz nie przejmuje się zaistniałą sytuacją nie odpowiada na pisma i wezwania do zapłaty.
Naczelna pielęgniarka szybko chce załatać „dziury dyżurowe” oferując prawie dwukrotnie wyższa stawkę godzinową” – piszą ratownicy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c