Dramatyczna sytuacja w szpitalu psychiatrycznym! Prawie 100 osób zakażonych COVID-19!

Ognisko koronawirusa pojawiło się w Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu. Prawie 100 osób jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wśród nich personel medyczny!

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jak przekazał w rozmowie z Polsat News mazowiecki Urząd Marszałkowski, blisko 100 pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu jest zakażonych koronawirusem. Z powodu ogniska COVID-19 wstrzymane są przyjęcia na cztery oddziały psychiatryczne i do Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego. Wyjątkiem są przyjęcia osób z zagrożeniem życia.

Wśród zakażeń najwięcej wystąpiło na oddziale kobiecym Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego Psychiatrycznego. Tam aż 87 pacjentek jest chorych. Również wirus SARS-CoV-2 dotknął personel, 6 pracowników również ma pozytywne wyniki testów. Na oddziale męskim wirusa potwierdzono u 7 pacjentów i 3 osób z personelu medycznego. Również zakażeni są pacjenci z innych oddziałów, w sumie są to 4 osoby.

Wczoraj pobrano kolejne wymazy od pacjentów i pracowników. Wkrótce będą wyniki. Największy problem dotyczy kadry medycznej. Na kwarantannie przebywa łącznie 6 lekarzy i 34 pielęgniarki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c