Dramatyczne prognozy Covid-19 w UK. Nawet 200 tys. przypadków dziennie

Neil Ferguson, znany brytyjski epidemiolog, ocenił, że w szczycie obecnej fali w Wielkiej Brytanii liczba przypadków może sięgać nawet 200 tys. dziennie. Dzięki dużemu wszczepieniu może uda się uniknąć fali zgonów.

Fot. Shutterstock

Wielka Brytania jest papierkiem lakmusowym dla całego świata. To, co występuje na Wyspach, prędzej czy później przeżywa reszta Europy. Ponadto obywatele są dość dobrze zaszczepieni, restrykcje znoszone, a wariant Delty rozprzestrzeniony. Do rozprzestrzenienia delty dochodzi we wszystkich krajach i epidemiolodzy z uwagą przyglądają się Wielkiej Brytanii.

W Wielkiej Brytanii liczba zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką na początku lipca wynosiła 67 proc. Dlatego liczba hospitalizacji i zgonów z powodu Covid-19 mimo dużej liczby dziennych przypadków pozostanie stosunkowo niewielka.

Według ekspertów do szczytu obecnej fali w Wielkiej Brytanii dojdzie pomiędzy sierpniem, a połową września. Neil Ferguson powiedział, że jest niemal pewne, że po zniesieniu wszystkich restrykcji Wielka Brytania będzie musiała się mierzyć z poziomem 100 tys. zakażeń, a w szczycie nawet 250 tys.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c