Drewniak Burkego stanie się… hotelem!

Radny Mariusz Borowski wystosował interpelację w sprawie Drewniaka Burkego. Okazało się, że drewniak stanie się… hotelem. Sprawę opisała Twoja-Praga.

Budynek przy Kawęczyńskiej 26 od dawna nie był remontowany. Mieszka tam ostatni lokator, który dostał nakaz eksmisyjny z orzeczeniem uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego:

„Zarząd Dzielnicy Praga-Północ wyraził zgodę na wniosek Wydziału Funduszy Europejskich w sprawie zmiany funkcji budynku z mieszkalnej na hotelową. W związku z tym, Urząd Dzielnicy Praga-Północ planuje pozyskać środki z funduszy unijnych na remont i modernicjację w/w budynku” – odposuje Burmistrz Wojciech Zabłocki.

Drewniak Burkego to urokliwa drewniana „kamienica” z 1890 roku, zlokalizowana na ul. Kawęczyńskiej 26. Jest jednym z dwóch zachowanych drewnianych budynków na Północnej Pradze. Drugim obiektem jest dom „Dziadka” Lisieckiego na ul. Środkowej 9. To, co wyróżnia jednak nieruchomość na Kawęczyńskiej jest konstrukcja będąca kunsztem ówczesnych cieśli: dach jednospadowy, jednotraktowy układ pomieszczeń, dwie kondygnacje.

Więcej o Drewniaku Burdego przeczytacie w naszym artykule.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.