Dron wychwytuje kierowców, sypią się mandaty

W tym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego odbyły się działania policjantów z wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze rejestrowali wykroczenia popełniane przez kierujących za pomocą drona. Tylko ciągu trzech godzin mundurowi ujawnili aż 10 wykroczeń popełnionych przez kierowców.

Fot. Policja

8 września 2021 r. policjanci wydziału ruchu drogowego nowodworskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków i kolizji na drogach. Mundurowi przy użyciu drona rejestrowali wykroczenia popełniane przez kierujących.

Mundurowi kontrolowali drogę krajową nr 7 na wysokości Czosnowa. W tym miejscu kierowcy często nie stosują się do sygnalizacji świetlnej. Tylko wczoraj funkcjonariusze odnotowali aż 10 wykroczeń. 9 z nich dotyczyło kierowców, którzy przejechali skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci w 8 przypadkach zastosowali postępowanie mandatowe, 1 raz zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia oraz skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne.

Policja przypomina, że zgodnie z taryfikatorem za niezastosowanie się do sygnału świetlnego S1 grozi mandat w kwocie od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Autor: asp. sztab. Joanna Wielocha/G.P


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c