Duchowni w liście do WOŚP: „Wyrażamy ubolewanie z powodu niewłaściwego traktowania wolontariuszy przez część ludzi Kościoła”

Grupa duchownych opublikowała list otwarty do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której dziękuje za jej pomoc potrzebującym i przeprasza za księży, którzy dyskredytują jej działalność. Duchowni zaznaczyli, że odczuwają zwyczajny ludzki wstyd za takie zachowania. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Księża opublikowali list otwarty z podziękowaniami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która 31 stycznia już po raz 29 zorganizowała wielką zbiórkę pieniędzy dla najbardziej potrzebujących. Zwrócili również uwagę na sytuację, która miała miejsce w jednej z parafii w Krakowie, kiedy to ksiądz wygrał wolontariuszkę, która zbierała datki pod kościołem. Całe wydarzenie zostało nagrane.

Grupa duchownych podkreśliła, że nie zgadza się na takie zachowanie i dyskredytowanie działalności WOŚP przez niektórych księży. Dodali, że wyrażają ubolewanie i zwyczajny ludzki wstyd z powodu niewłaściwego traktowania wolontariuszy. Ich zdaniem takie zachowanie jest zaprzeczeniem postawy ewangelicznej i przejawem braku kultury.

Pod listem podpisało się już kilkadziesiąt duchownych z całej Polski i wciąż ich przybywa. Wśród księży jest między innymi ks. Krzysztof Niedałtowski, Paweł Gużyński, Grzegorz Kramer, Jacek Prusak, Andrzej Szostek czy Kazimierz Sowa. Jak podkreślają duchowni, zarówno księża, jak i zakonnice chcący się również podpisać pod listem, mogą zgłosić taką chęć mailowo, bezpośrednio pisząc do autorów pisma.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c