Duża sieć supermarketów zamyka sklepy i możliwość zakupów online

Firma Tesco rozpoczęła zwolnienia grupowe. Łącznie około 900 osób ma stracić pracę. Wszystko przez zamknięcie sklepów i usługi E-zakupy.

Fot. Pixabay

Sklepy w 6 Polskich miastach mają zostać zamknięte od 1 listopada. Spółka poinformowała, że przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group. Obecnie transakcja jest badania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak przekazało biuro prasowe Tesco Polska TVN24 Biznes, zwolnienia mają objąć 837 stanowisk podstawowych i 62 kierowniczych.

„Jak zwykle oferujemy pracownikom pełne wsparcie, szczegóły regulaminu zwolnień będą znane po zakończeniu formalnych konsultacji ze związkami zawodowymi, które zgodnie z prawem trwają 20 dni. Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi.” 

-napisano w oświadczeniu skierowanym do TVN24 Biznes.

Sklepy, które mają zostać zamknięte znajdują się w Warszawie, Bielsku-Białej, Opolu, Łodzi, Gdyni i w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka, która zostanie zamknięta w Warszawie usytuowana jest przy ulicy Połczyńskiej.

Dodatkowo ma zniknąć funkcja robienia zakupów online. Z tej opcji również będzie można skorzystać do końca października.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c