Duże utrudnienia na Ostrobramskiej. Roboty drogowe niemal do końca roku!

Od jutra rozpocznie się remont wiaduktu przy ulicy Ostrobramskiej. Prace mają potrwać do połowy grudnia i wiążą się ze sporymi zmianami, również w kwestii tras autobusów miejskich.

fot. ZDM Warszawa

Jak informują drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, stan techniczny wiaduktu od dłuższego czasu wymagał podjęcia stosownych prac.

Zakres remontu będzie dosyć spory i obejmie, m.in. wymianę płyt obiektu, częściową wymianę korpusu przyczółków oraz skrzydeł. Renowację przejdą również ściany i podpory pośrednie.

Po remoncie obiekt zostanie wyposażony w nowe krawężniki, balustrady oraz bariery ochronne. Nie zabraknie również nowego systemu, który będzie odpowiedzialny za odprowadzanie wód odpadowych.

Zarówno remont mostu, jak i pobliskich schodów oraz wiat przystankowych powinien zakończyć się do połowy grudnia bieżącego roku.

Warszawski Transport Publiczny poinformował o objazdach, które wejdą w życie w dniu jutrzejszym:

 

Autobusy linii 151, 158, 182, 502, 514, 520, 525 i N25 jadące ulicą Ostrobramską w kierunku mostu Łazienkowskiego od popołudnia 30 kwietnia do odwołania będą jeździły zmienionymi trasami.

Na najbliższy czwartek, 30 kwietnia na godz. 18.00 drogowcy zaplanowali rozpoczęcie remontu wiaduktu wzdłuż ul. Ostrobramskiej przy węźle Przyczółek Grochowski. Z tego powodu zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków Warszawskiego Transportu Publicznego w zespole przystankowym Przyczółek Grochowski, a autobusy linii 151158182502514520525 i N25 w kierunku centrum zostaną skierowane na trasy objazdowe:

151182502514520525 i N25 w kierunku Mostu Łazienkowskiego:Ostrobramska – Grenadierów – al. Stanów Zjednoczonych i dalej stałymi trasami,

158 w kierunku CH Reduta: Ostrobramska – Grenadierów – Spalinowa – Turbinowa – Rozłucka – Kinowa i dalej stałą trasą.

Na ul. Ostrobramskiej, na jezdni w kierunku centrum, od skrzyżowania z ulicami Zamieniecką i gen. A.E. Fieldorfa „Nila” oraz na ul. Grenadierów pomiędzy Ostrobramską a al. Stanów Zjednoczonych zostaną wytyczone buspasy.

Dla linii zwykłych oraz nocnej będą obowiązywały wszystkie przystanki na trasach objazdowych, autobusy linii przyspieszonych zatrzymają się na przystanku Os. Majdańska 01 w al. Stanów Zjednoczonych. Przystanek Przyczółek Grochowski 02 dla autobusów jadących al. Stanów Zjednoczonych w kierunku ronda Wiatraczna, który normalnie jest na jezdni bocznej, będzie czynny ale zostanie przesunięty na jezdnię główną ulicy. Niedostępny będzie przystanek Przyczółek Grochowski 03, obowiązujący dla autobusów jadących ul. Ostrobramską w kierunku mostu Łazienkowskiego. Autobusy te będą zatrzymywały się (razem z autobusami linii 141, 143, 188 i 523) na przystanku Przyczółek Grochowski 01 zlokalizowanym w al. Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo autobusy linii 141, 143, 188 i 523 – jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego – będą zatrzymywały się na przystanku Kanał Gocławski 01.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c